MENTEŞELİ HERMETİK KAPILAR

MENTEŞELİ HERMETİK KAPILAR

Sızdırmazlık Garantisiyle Estetik ve Seçkin


Hermetik menteşeli kapıların kullanım amacı, klinik steril temiz oda çevresinde mümkün olan tam sızdırmazlığı sağlamaktır.İlaç, gıda sanayii, laboratuvar, hastane ve ameliyathane gibi özel iklimlendirmelerin gerekli olduğu mekanlar için akılcı bir çözümdür.

Kullanılan kanat 50 mm kalınlıktadır ve kanat içerisinde yalıtım değeri yüksek izolasyon malzemesi (PIR) vardır. Her iki yüzey 4 mm kalınlıkta standart mavi, yeşil, beyaz ve bej renk çift yüzlü kompakt laminat panel veya AISI 304 kalitede paslanmaz çelik kaplıdır.İsteğe bağlı olarak özel renklerde üretilebilir.

Kapı kanadı ile kasa - zemin arasında tam sızdırmazlık sağlanır. Kasa tam kasadır ve 75 mm ile 250 mm arasında ki duvar kalınlıklarında uygulanabilir. Kanat üzerinde standart olarak 400 mm x 400 mm boyutlarında 6 mm +38 mm + 6 mm kalınıkta çift camlı gözetleme penceresi vardır. Bu pencere etrafında hijyenik kanat yüzeyi özelliğinden dolayı aliminyum bir çerçeve yoktur.

  • Radyoloji odalarında panel içerisinde 2mm kalınlığında kurşun levha kullanılarak X-Ray sızdırmazlığı sağlanır.Bu durumda gözetleme penceresi de kurşun katkılı özel cam olmaktadır.
  • Gizli gömme menteşe ile kanatlar kasaya bağlıdır, dolayısıyla tam hijyen ve temizlik kolaylığı sağlanmaktadır.
  • Kapılarda standart olarak hidrolik kapatıcı, kilit ve kol bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak kilit kol ve otomasyon seti ile birlikte uygulanabilir.